ПРОФИЛИРАН НА ОРЪЖИЯ САБЯ И РАПИРА
ФЕХТОВАЛЕН КЛУБ ПЛОВДИВ

Fencing club “Plovdiv BG”, in collaboration with Bulgarian Fencing Federation under the auspices of the Mayor and Plovdiv Municipality organize

Fencing Training Camp featuring athletes and coaches from Romania, Turkey, Greece, Bulgaria
26-31 August 2017 &

International Fencing Tournament “Plovdiv Cup” 2017 1-3 September 2017

  • ●  Weapons: foil and sabre

  • ●  Age categories: 13, 15 years old (boys and girls)

  • ●  Plovdiv town, 133 Peshtersko Chaussee, fencing hall


  • Conditions:

    All athletes having Bulgarian licence for 2017/2018 are allowed to participate in the above competition. The age categories are as follows:

    • ●  13 years old (born after 01.1.2005)

    • ●  15 years old (born after 01.1.2003)

      Formula:

    • ●  One round of pools followed by direct elimination

    • ●  13 years old – pools – 5 hits in 3 minutes; TED – 10 hits in 2 rounds, 3

      minutes each

    • ●  13 years old – blade No 5 and masks without conductive bib for foil

    • ●  15 years old – pools – 5 hits in 3 minutes; TED – 15 hits in 3 rounds, 3

      minutes each

    • ●  15 years old – blade No 5 and masks without conductive bib

    • ●  No FIE equipment is required

      Competition schedule:

    • ●  1st September (Friday):

      10:00 – foil boys 13 years, sabre girls 13 years 11:30 – foil girls 13 years, sabre boys 13 years

    • ●  2nd September (Saturday):

      09:30 – foil boys 15 years, sabre girls 15 years 11:00 – foil girls 15 years, sabre boys 15 years

    • ●  10th September (Sunday):
      Team / boys and girls under 15 years old:
      08:30 – foil boys, sabre girls
      10:00 – foil girls, sabre boys


      1. A detailed schedule of the competition will be made after receipt of all requests for participation of all age groups.


      2. DT of the competition:

        TONEV, Todor – head coach (sabre) at “Plovdiv BG” fencing club NAIDENOVA, Atanaska – head coach (foil) at “Plovdiv BG” fencing club MILENCHEV, Vasil – FIE referee

        Entry fee: 10 EUR (individual); 20 EUR (team) Accommodation:

        • ●  Intelcoop Hotel – Plovdiv, ul. "Konstantin Nunkov" 13-А / Hotel "Aphrodite", Blvd "Peshtersko chaussee" 84

        • ●  Price: 33 EUR (bed, breakfast, lunch, dinner)

          The reservations should be done with an email to f sc.plovdiv@gmail.com and paid at the registration desk in the fencing hall. Please send us the number of rooms, name and surname, and period of stay.

          Entries for participation and accommodation (by names): by e-mail fsc.plovdiv@gmail.com

        • Deadline: 31 August 2017 

         

       

     

ФЕХТОВАЛЕН КЛУБ ПЛОВДИВ
Fencing club “Plovdiv BG”
under the auspices of the Mayor of Plovdiv Municipality
in collaboration with Bulgarian Fencing Federation
organize

⟁ International fencing tournament “Plovdiv Cup” 2015 ⟁

WEAPONS
→ foil
→ sabre

AGE CATEGORIES
→ 11, 13, 15 and 17 years old, boys and girls

WHEN
→ 4th – 6th September 2015

WHERE
→ Plovdiv town, 133 Peshtersko chausee, fencing hall

CONDITIONS
All athletes having Bulgarian licence for 2015/2016 are allowed to participate in the above competition. The age categories are as follows
→ 11 years old (born after 01.1.2005)
→ 13 years old (born after 01.1.2003)
→ 15 years old (born after 01.1.2001)
→ 17 years old (born after 01.1.1999)

FORMULA
→ One round of pools followed by direct elimination
→ 11 and 13 years old – pools – 5 hits in 3 minutes; TED – 10 hits in 2 rounds, 3 minutes each
→ Blade No 2 and masks without conductive bib for foil
→ 15 years old – pools – 5 hits in 3 minutes; TED – 15 hits in 3 rounds, 3 minutes each
→ Blade No 5 and masks without conductive bib for foil (15 years old) and mask with conductive bib for foil (cadets)
→ No FIE equipment is required

ENTRY FEE
→ 5 euro

ACCOMMODATION
→ “Globus” hotel, 38, 6th September boul.
→ Price (person per day): 15 euro (bed); 17 euro (bed & breakfast)

COMPETITION SCHEDULE

░░▒▒▓▓ 4th September (Friday) ▓▓▒▒░░
→ foil and sabre 13 years old, boys and girls

10:00 — pools foil boys, pools sabre girls
11:30 — pools foil girls, pools sabre boys
12:30 — TED foil boys, TED sabre girls
13:30 — TED foil girls, TED sabre boys
17:00 — Semi-finals and finals – all weapons

░░▒▒▓▓ 5th September (Saturday) ▓▓▒▒░░
→ foil and sabre 11 and 15 years old, boys and girls

09:00 — pools foil boys 15 years, pools sabre girls 15 years
10:30 — pools foil girls 15 years, pools sabre boys 15 years
11:30 — TED foil boys 15 years, TED sabre girls 15 years pools foil boys 11 years, pools sabre girls 11 years
13:00 — TED foil girls 15 years, TED sabre boys 15 years pools foil girls 11 years, pools sabre boys 11 years
17:00 — Semi-finals and finals – all weapons

░░▒▒▓▓ 6th September (Sunday) ▓▓▒▒░░
→ foil and sabre cadets

08:30 — pools foil boys, pools sabre girls
09:30 — pools foil girls, pools sabre boys
10:30 — TED foil boys, TED sabre girls
11:30 — TED foil girls, TED sabre boys
14:00 — Semi-finals and finals – all weapons

⧽ The schedule can be modified depending of the number of participants and will be finally defined during the technical meeting.

DT of the competition:
TONEV, Todor – head coach (sabre) at “Plovdiv BG” fencing club
NAIDENOVA, Atanaska – head coach (foil) at “Plovdiv BG” fencing club
MILENCHEV, Vasil – FIE referee

ENTRIES FOR PARTICIPATION AND ACCOMMODATION (by names):
→ e-mail fsc.plovdiv@gmail.com

DEADLINE
→ 28 August 2015

2014:

Международен турнир „Купа Шумен“ — 1–2 ноември 2014

индивидуален кръг, рапира момичета (до 15 години):

3-мо място — Жанет Паскова

индивидуален кръг, рапира момчета (до 15 години):

6-то място — Радостин Китин


Купа България I — 18–19 октомври 2014, Пловдив

индивидуален кръг, сабя девойки:

1-во място — Румяна Караиванова

индивидуален кръг, сабя жени:

2-ро място — Румяна Караиванова

3-то място — Мария Петкова


Международен турнир по фехтовка „Купа Русе“ — 27–28 септември 2014

индивидуален кръг, сабя момчета (до 11 години):

6-то място — Виктор Кацаров

индивидуален кръг, сабя момичета (до 13 години):

5-то място — Вяра Трифонова

7-мо място — Виктория Игнатова

индивидуален кръг, сабя момчета (до 15 години):

3-то място — Добромир Цветков

индивидуален кръг, сабя момичета (до 15 години):

7-мо място — Надежда Кашилска

индивидуален кръг, сабя кадети (до 17 години):

5-то място — Добромир Цветков


Купа България I — 6–7 септември 2014, Пловдив

индивидуален кръг, рапира момичета (до 13 години):

1-во място — Жанет Паскова

индивидуален кръг, рапира момчета (до 15 години):

3-то място — Радостин Китин

6-то място — Кристиан Кръстев

индивидуален кръг, рапира момичета (до 15 години):

7-мо място — Жанет Паскова


Държавно първенство на България – финали 2013–2014 — 5–6 юли 2014, Пловдив

отборен кръг, сабя жени

1-во място — Фехтовален клуб Пловдив


Международно състезание „Купа Бургас“ — 14 юни 2014

индивидуален кръг, сабя момчета (до 12 години):

3-то място — Ангел Вълков


Турнир „Младост“ — 17 май 2014, София

индивидуален кръг, сабя момичета (до 10 години):

2-ро място — Ралица Кокалова

индивидуален кръг, сабя момчета (до 10 години):

1-во място — Виктор Кацаров

индивидуален кръг, сабя момичета (до 12 години):

3-то място — Виктория Игнатова

индивидуален кръг, сабя момчета (до 12 години):

3-то място — Виктор Кацаров


Турнир Бургас — 10–11 май 2014

индивидуален кръг, сабя момичета (до 10 години):

6-то място — Ралица Кокалова

7-мо място — Борислава Караиванова

индивидуален кръг, сабя момчета (до 12 години):

1-во място — Ангел Вълков

4-то място — Виктор Кацаров

индивидуален кръг, сабя момичета (до 15 години):

1-во място — Мила Чернева

3-то място — Ива Ламбова

3-то място — Виктория Игнатова

7-мо място — Вяра Трифонова

индивидуален кръг, сабя момчета (до 15 години):

2-ро място — Ангел Вълков


2013:

Коледен турнир Младост 2013 — 15 декември 2013, София

индивидуален кръг, сабя момчета:

1-во място — Ангел Вълков

8-мо място — Виктор Кацаров

индивидуален кръг, сабя момичета:

2-ро място — Виктория Игнатова

3-то място — Ива Ламбова

8-мо място — Борислава Караиванова


Купа България — 23–24 ноември 2013, Пловдив

индивидуален кръг, сабя девойки:

1-во място — Румяна Караиванова

индивидуален кръг, сабя жени:

3-то място — Румяна Караиванова


Отворен градски турнир 1 юни 2013, Пловдив

1-во място Ангел Вълков


Държавно първенство финали 2728 април 2013, Бургас

индивидуален кръг, сабя момчета (до 13 години):

1-во място Добромир Цветков

3-то място Галин Генов

индивидуален кръг, сабя момичета (до 13 години):

9-то място Надежда Кашилска


Републиканско първенство I 2324 март 2013, Пловдив

индивидуален кръг, сабя жени:

1-во място Румяна Караиванова

2-ро място Мария Петкова


2012:

Купа България 4 ноември 2012, София

индивидуален кръг, сабя девойки (до 20 години):

1-во място Румяна Караиванова

2-ро място Мария Петкова

3-то място Мария Нешева


Купа България 2728 октомври 2012, София

индивидуален кръг, сабя момичета (до 13 години):

2-ро място Мила Чернева

3-то място Надежда Кашилска

индивидуален кръг, сабя момчета (до 13 години):

5-то място Добромир Цветков

индивидуален кръг, сабя момичета (до 15 години):

7-мо място Цветелина Васева

8-мо място Мила Чернева


Международен турнир Слобозия 2021 октомври 2012, Румъния

индивидуален кръг, сабя девойки (до 20 години):

1-во място Мария Петкова

2-ро място Румяна Караиванова

8-мо място Мария Нешева

отборен кръг, сабя девойки:

2-ро място — Фехтовален клуб Пловдив


Държавно първенство финали  1617 юни 2012, Бургас

индивидуален кръг, сабя девойки (до 20 години):

1-во място Мария Петкова

3-то място Румяна Караиванова

10-то място Цветелина Васева

12-то място Мария Нешева

отборен кръг:

1-во място — Фехтовален клуб Пловдив


Държавно първенство финали  2 юни 2012, Пловдив

индивидуален кръг, сабя кадетки:

1-во място Румяна Караиванова

8-мо място Цветелина Васева


Държавно първенство финали  5 май 2012, София

индивидуален кръг, сабя момичета (до 15 години):

2-ро място Цветелина Васева


Държавно първенство финали  22 април 2012, Пловдив

индивидуален кръг, сабя момичета (до 13 години):

1-во място Цветелина Васева

7-мо място Надежда Кашилска

8-мо място Мила Чернева

индивидуален кръг, сабя момчета (до 13 години):

8-мо място Добромир Цветков

9-то място Мартин Васев

15-то място Веселин Здравков


Държавно първенство финали  21 април 2012, Пловдив

индивидуален кръг, сабя момчета (до 10 години):

2-ро място Мартин Васев

8-мо място Тодор Чернев


Държавно първенство I  8 април 2012, Пловдив

индивидуален кръг, сабя жени:

2-ро място Мария Петкова

3-то място Румяна Караиванова

5-то място Теодора Иванова

7-мо място Мария Нешева

15-то място Анелия Боричева


Държавно първенство I 25 март 2012, София

индивидуален кръг, сабя девойки (до 20 години):

1-во място Мария Петкова

5-то място Румяна Караиванова

12-то място Мария Нешева


Държавно първенство I  24 март 2012, София

индивидуален кръг, сабя кадетки (до 17 години):

1-во място Румяна Караиванова


Държавно първенство I 26 февруари 2012, Пловдив

индивидуален кръг, сабя момичета (до 15 години):

8-мо място Цветелина Васева

9-то място Надежда Кашилска


Държавно първенство I 25 февруари 2012, Пловдив

индивидуален кръг, сабя момичета (до 13 години):

2-ро място Цветелина Васева

8-мо място Надежда Кашилска

9-то място Мила Чернева

12-то място Мария Варналий

На проведените в края на 2010 година състезания за купата на България отборът се представи отлично. Наши състезатели взеха купата на България на сабя девойки и сабя жени.

Мария Петкова /17 г./ се класира на първо място в състезанието "Купа България" на сабя девойки, което се проведе на 11.12.2010 година.

Румяна Караиванова /15 г./ се класира на първо място в състезанието "Купа България" на сабя жени и на трето място на сабя девойки, 12.12.2010.
В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.
Уебсайт в Alle.bg